Ανακοίνωση αποτελεσμάτων Λογοτεχνικού ?ιαγωνισμού Εφηβικού ?ιηγήματος & Ποίησης ?Γρηγόρης Πεντζίκης?

1ο Βραβείο Ποίησης για τον μαθητή του σχολείου μας Γιώργο Τσίμπρη

Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε. Δράμας, η Περιφερειακή Διεύθυνση Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπαίδευσης ΑΜΘ, ο Δήμος Δράμας και ο Επιστημονικός   και Πολιτιστικός Σύλλογος eκπ@ιδευτικός κύκλος, που με την έγκριση του Υ.ΠΑΙ.Θ., είχαν προκηρύξει για το έτος 2014-2015, τον 3ο Πανελλήνιο Λογοτεχνικό Διαγωνισμό Εφηβικού Διηγήματος και Ποίησης «Γρηγόρης Πεντζίκης», ανακοίνωσαν τα αποτελέσματα ως εξής:

Επίπεδο Γυμνασίου/ Ποίηση

1ο βραβείο: Γεώργιος Τσίμπρης ( Ψευδώνυμο: Ο Άλφα) για το ποίημα

«Εδώ κείται το μισό μολύβι».

2ο βραβείο: Tina Piagali (Ψευδώνυμο:Μαρία Κλαψίδη) για το ποίημα

«Η κρίση».

3ο βραβείο: Ελένη Τσάμη (Ψευδώνυμο:Τουλίπα) για το ποίημα

«JE SUIS CHARLIE».